Zdražování - ani nám se nevyhnulo

Nová cenotvorba, zvýšení prodejní ceny, podražení, je úplně jedno, za jaké slovo to schováme, znamená to vždycky to samé - zvýší se cena produktu. Ani nám se to nevyhnulo, tahle nepopulární záležitost nás doběhla. První adventní neděli jsme strávili s kalkulačkou v ruce a počítali a počítali. Růst zelené kávy byl ještě rapidnější, než jsme čekali, ach ta očekávání :-/ 

Ukázalo se, že ceny vzrostly druh od druhu, někde nás to prásklo do očí (téméř 100% nárůst), někde jsme byli vlastně mile překvapeni, že odhad vyšel. :-) zjednodušeně, kávy, které byly "ty levnější", jsou rázem na úrovni těch "dražších". Ceny už nesrazíme, pražíme na hranici nákladů, někde pod (vystřelilo to raketovou rychlostí). Dlouho jsem dělali, že se nás to netýká (respektive pan pražič, prásknu ho), ale není to dlouhodobě udržitelné. 

Pár druhů kávy zmizí, nějaká na čas, nějaká napořád, buďto nejsou u dodavatele nebo se neprodávají. Tím se změní i složení degustačních balíčků. 

Jsme v době změn a my si musíme obhájit naše počínání, naši práci, naši kávu. Paniku jsme si odbyli v noci, kdy se mísily pocity strachu, smutku a nelibosti s pocity úlevy, že se vše dá zachránit, když začneme jednat. Ceny jsem nastavili pravdivě, s ohledem na všechny náklady spojené s pražením. 

Naše káva za to stojí, my to víme, ale udržte to v hlavě stále pozitivně :-) 

P.S.: děkujeme všem, že jste s námi, že jste nakoupili kávu pro Klub svobodných matek, že jste nakoupili 30 kilo kávy na trhu, že jste nakoupili kávu, co nám zbyla a na jiném trhu ji už prodat nemůžeme. 

Naše káva vám to oplatí na chuti. 

Krásnou první adventní neděli, Adéla a Kuba.

 

 

Zpět do obchodu